Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Włączający się wentylator po zapłonie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Włączający się wentylator po zapłonie

    conan, VCDS dobrze pisze.

  • #2
    [O1] Włączający się wentylator po zapłonie

    Szukajka nie pomogła więc zapytać muszę ogół forumowiczów czy ktoś miał problem podobny do mojego. AKL, 1.6, 2000 r.
    Mianowicie od kilku dni zdarza się, że po włączeniu zapłonu (tzn kiedy tylko włączają się kontrolki itp, bez odpalania silnika) włącza mi się wentylator chłodnicy. Kręci tak jakoś 2-3 sekundy i się wyłącza. Nie jest to nagminne ale co kilka odpaleń właśnie tak się dzieje. Wentylacja, klima chodzą bez uwag, auto się nie przegrzewa i normalnie łapie temperaturę. Nigdy takich rzeczy u mnie nie było a ostatnio wentylator żyje własnym życiem. Nie podpinałem pod kompa bo czasu brak ale jednak jest to zastanawiająca przypadłość.
    Z góry dzięki za jakiekolwiek wskazówki.

    Komentarz


    • #3
      może jakiś przekaźnik nie pracuje jak należy, od tego bym zaczął sprawdzanie tematu 8)

      Komentarz


      • #4
        Pracą wentylatora chłodzącego chłodnicę steruje włącznik na chłodnicy,więc to należałoby sprawdzić.Ponadto pod akumulatorem masz puszkę sterownika wentylatorów,która potrafi złapać wilgoci i może dawać takie objawy.
        Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

        Komentarz


        • #5
          miałem ostatnio to samo, z tym, ze jak sie już włączył, to działał bez końca. okazał się wadliwy czujnik na chłodnicy. no i jak kolega wyżej napisał, moze byc też wina przekażnika przykręconego do ramy pod akumulatorem

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X